×
Kenya-Safari.net MENU

Národní park AMBOSELI


Amboseli map

Národní park Amboseli v Keni - sloni, kam oko dohlédne

Rozloha: 392 km²

Založeno: 1974

Ne náhodou je národní park Amboseli přes svoji nevelkou rozlohu co se počtu návštěvníků týče druhým nejfrekventovanějším národním parkem v Keni. Přispívá k tomu především vidina spatřit stáda zvěře s pohlednicovou dominantou za hranicemi nedaleké Tanzanie se tyčícího vrcholu Kilimandžára.

Park byl založen roku 1974, a to v místech mnohem starší rezervace Ukamba Game, která má v rodném listu dokonce rok 1890. Dalším lákadlem je ohromné množství slonů, kterých zde a v okolí žije pár stovek přes tisíc, a to často v ohromných stádech, nepřehlédnutelných v savaně při putování po jejich stezkách za vodou a potravou.

Amboseli

Nejvyšší africká hora Kilimandžáro s výškou bezmála šest tisíc metrů (přesně 5895 m. n. m.) však nebývá tak často k spatření, je nutno počítat s tím, že bělostný vrchol afrického velikána je k vidění denně tak leda na prospektu cestovní kanceláře.

Zato sloni a jiná zvěř jsou jistotou, která potěší divočiny lačné oko. Žije zde dál na padesát druhů savců, jako jsou antilopy Thomsonova a Grantova, dále vodušky jelení, žirafy, hroši, buvoli, zebry, pakoně, nebo z šelem gepardi, šakalové, karakalové či hyeny. Mokřadní charakter některých částí parku je zase ideálním prostředím pro rozličné vodní ptactvo, stejně jako narazíte na supy nebo pštrosa, a to i s pštrosicí a malými pštrosáčaty.

Amboseli

Název parku je odvozen od suchého jezera s podzemním zdrojem vody, v řeči Masajů značí Amboseli „místo kde je voda". Na její přítomnosti má zásluhu i zmíněné Kilimandžáro, jehož tající sněhy dodávají vodu do i vzdálenějšího okolí.

Variantou seznámení se se životem domorodců je návštěva masajské vesnice, kterou zpravidla cestovní kanceláře mají v programu. Na Masaje narazíte všude cestou, před branou parku nabízejí turistům suvenýry, ovšem když s nimi zavedete letmou konverzaci, zjistíte, že používají mobil a internet se stejnou samozřejmostí, s jakou praktikují mnohoženství. Jejich děti po kolemjedoucích bledých tvářích natahují dlaně, a oproti věčně usměvavým sympatickým malým černouškům, kterých je Keňa plná, dávají najevo nespokojenost při neuspokojení jejich loudivé aktivity.

Amboseli

Centrální správa parků má dlouhodobě s Masaji, odvěkými a v zájmu ochrany zvěře z vlastního území vypuzenými obyvateli kraje, dost problémů ohledně jejich dobytka, často devastujícího biotop parku. V minulosti se silně podepisovali na pytláctví i na praktickém vyhubení lvů zde. Úplatná návštěva vesnice je formou kompenzace omezení jejich způsobu života.

Převzato ze serveru: Novinky.cz - Petr Hejna

Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli

Národní park TSAVO East & West


Tsavo map

Národní park Tsavo East v Keni: ráj červených slonů a milovníků africké krajiny

Rozloha: East: 9 065 km², West: 13 747 km²

Založeno: 1948

A samozřejmě i jiné zvěře afrických savan, jako jsou lvi, gepardi, buvoli, zebry, žirafy, antilopy, paviáni a spousta pestrobarevného ptactva, početné pštrosí rodiny nevyjímaje. Ideální je ubytovat se přímo v parku, což dává možnost sledovat noční život u napajedla.

Národní park Tsavo, jeden z největších na světě a největší v Keni (má rozlohu přes 20 000 kilometrů čtverečních), se dělí na dvě části - východní a západní, tedy Tsavo East a Tsavo West, které odděluje mohutnými baobaby lemovaná silnice a železniční trať mezi Nairobi a Mombasou.

Tsavo

Tsavo má statut národního parku od dubna 1948, nachází se v blízkosti města Voi, podle kterého je také pojmenována jedna vstupní brána. Obliba parku vycházejí i z jeho dostupnosti od letovisk na pobřeží v okolí Mombasy, nenechte se však nalákat na jednodenní safari od moře, přejezd je dobrých pět hodin, a poznat alespoň trochu život v parku chce minimálně dva dny, možnost přespání přímo v parku pak dává účastníkům safari zcela jiné zážitky.

Tsavo

Právě letos proběhlo od konce února v Tsavu velké sčítání zvěře, jelikož jsou obavy z poklesu jejího počtu díky loňskému suchu, které bylo podstatně delší než obvykle. Při posledním sčítání, které proběhlo před třemi lety, zde bylo napočítáno více než jedenáct tisíc slonů a kolem šesti tisíc buvolů. Žirafy pak se zde vyskytovaly v zastoupení zhruba tři tisíce jedinců. Více než stovka lidí vyhodnocuje záznamy z kamer, umístěných na letadlech, kterých k tomuto účelu sloužilo osm. Krom úhynu díky nedostatku vody je ve hře i stálá hrozba pytláctví.

Proslulí červení sloni nejsou nějaký lokální poddruh slona afrického, jejich typické zbarvení pochází od toho, jak se poprašují prachem místní rudé zeminy, která vytváří malebný podklad tamních krajinných scenérií se stejně výrazně zbarvenými termitišti v popředí a siluetami uschlých stromů na obzoru. Válení se a posypávání prachem u slonů není nějaká marnivá snaha po extravagantní kráse, ale slouží jim jako ochrana před horkem a obtížným hmyzem.

Park je opravdu rozsáhlý, takže i probádat veškeré jeho části ani během jedné návštěvy nelze. Na červené slony ale narazíte v hojném počtu málem na každém kroku, buď přímo u napajedel, nebo putující po svých vyšlapaných stezkách za vodou (slon, ač je typický savec afrických savan, vydrží bez vody jen pár dnů).

Tsavo

Fascinující pohled je na obrovská stáda buvolů, táhnoucích planinou, milovníky drobných krás potěší pestrobarevní ptáci ve větvích i třeba na hřbetech zeber, či usedávajících na zádech větších opeřenců. Lvi si udržují většinou odstup, oproti slonům křižujícím prašné cesty, ale i tak se může poštěstit spatřit je oddávat se nerušeně reprodukčním „manželským“ radovánkám.

Nezapomenutelným zážitkem je sledování zvířat přímo od stolu v jídelně, z vyhlídkového místa poblíž napajedla, nebo z terasy stanu s chutným keňským bílým rumem jako digestivem po dobrém jídle a aperitivem před pozorováním života po soumraku.

Převzato ze serveru: Novinky.cz - Petr Hejna

Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo

Rezervace Taita Hills


Taita Hills

Rozloha: 110 km²

Založeno: 1972

Taita Hills je soukromá přírodní rezervace v Keni. Nachází se v okrese Taita-Taveta, přibližně 220 kilometrů od Mombasy. Rezervace se rozkládá na ploše 110 km2 a je přilehlá k národnímu parku Tsavo West a chráněnému území LUMO Community Wildlife Sanctuary.

V rezervaci lze vidět slony, leoparda, lva, geparda, žirafy, zebry, impaly, thomsonova gazela a další menší zvířata včetně rozmanitosti ptáků. Taita Hills Wildlife Sanctuary byla založena v roce 1972 společností Hilton International. Rezervace má dva hotely, Sarova Salt Lick Game Lodge a Sarova Taita Hills Game Lodge, oba provozované Sarova Hotels.

Taita Hills

Recenze od našich turistů:

"Taita Hills bylo nádherné, viděli jsme tam 2x leoparda, velká stáda slonů a jeli na noční safari. Bydlení bylo jako na "muřích nožkách" s výhledem na napajedlo. V noci mě vzbudilo troubení slonů, jak se šli napít a bučení OBROVSKÉHO stáda buvolů. Místo spaní jsem seděla na posteli a jenom se dívala. Jídlo tam bylo také super!!!!

Národní parky Nakuru & Naivasha


Masai Mara

Národní park Nakuru

Rozloha: 180 km²

Národní park Lake Nakuru je známý především obrovským množstvím plameňáků malých i růžových. Jejich počet je 1 a6 2 miliony. Během safari můžete potkat žirafy Rothschildovy, hrochy, prasata bradavičnatá a oba druhy nosorožců. Nosorožce černé a bílé.

Potkat můžete také gepardy, buvoly a gazely. Celý park je oplocen. Můžete také navštívit nádherné vodopády MAKALIA na řece Great Rift Valley. Lake Nakuru je alkalickým jezerem, které je velmi mělké. Jezero je obklopeno hustými porosty stromů, travnatými pláněmi a na severu kráterem MenengaiI, na severovýchodě jde o kráter Bahati Hills a Lion Hill. Součástí parku je také nové zřízená „ Svatyně nosorožců „ – jediná svého druhu v Keni. Pokud chcete vidět nosorožce, určitě musíte navštívit tento Národní park.

Národní park Naivasha

Rozloha: 139 km²

Jezero Naivasha je sladkovodní jezero v Keni poblíž města Naivasha v provincii Nakuru ležící severozápadně od Nairobi. Je součástí Velké příkopové propadliny.

Zdaleka největší atrakcí jezera jsou ale hroši, kterých tu prý žije několik stovek. Když budete mít štěstí, můžete je za šera z některých kempů spatřit i na břehu, z lodě máte ale téměř jistotu. Ponoření až doslova po uši vypadají celkem nevinně, nikdy ale nezapomeňte, že jde o nejnebezpečnější velké zvíře celé Afriky.

Jezero Naivasha se nachází v nejvyšším místě keňské části Příkopové propadliny v nadmořské výšce 1 884 m. Jezero je napájeno dvěma stálými vodními toky - řekami Malewa a Gilgil. Jezero nemá žádný viditelný odtok, ale vzhledem k tomu, že voda v jezeře je sladká, předpokládá se, že odtok bude pod zemí.

Jezero je domovem mnoha druhů živočichů včetně více než 400 druhů ptáků a velké populace hrochů. Společenstvo rybích druhů bylo značně rozmanité, ale bylo hodně ovlivněno změnami klimatu, intenzitou rybolovu a introdukcí invazivních druhů..

Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo

Národní park Masai Mara


Masai Mara

Rozloha: 1510 km²

Založeno: 1974

Když přijíždíte do parku na jihozápadě Keni o rozloze přes 1500 kilometrů čtverečních na vlastní pěst a pohrdnete pohodlnými autokary, první věc, kterou si bolestně uvědomíte, je naprosto nedostatečná silnice, připomínající spíše vyschlé koryto řeky.

V kterémkoli ročním období počítejte s několika hodinami otřesů, nejrůznějšími utrženými součástkami automobilu, který vás přepravuje, prachu, kolektivního tlačení a stálého úmorného vedra. Z okének auta spatříte bezútěšnou vyprahlou prašnou krajinu, jen tu a tam oživovanou červenými skvrnami. To jsou Masajové a jejich tradiční oděv, kanga. Je to jakási deka sepnutá přes jedno rameno, sloužící jako vše, co může domorodec potřebovat - od šátku na nošení dětí přes přikrývku až po objemné zavazadlo. V této fázi stále vypadá Masai Mara jako to nejbezútěšnější místo na světě.

ale vjedete do parku a rázem získáte pocit, že jste se ocitli v bohatě ilustrované knize. Jen těžko najdete v Africe druhé místo, které by se mohlo pochlubit takovou koncentrací zvířat. Sloni, žirafy, zebry, antilopy, buvoli i pakoně patří k běžnému inventáři, který po několika hodinách nevzrušuje dokonce už ani bílé návštěvníky. Kromě nich však máte v Masai Mara příležitost vidět i lvy, levharty, pštrosy, hrochy a nosorožce, které je těžší najít, ale při několikadenním pobytu je velmi pravděpodobné, že na ně narazíte.

Masai Mara

I když největším lákadlem parku jsou samozřejmě zvířata, fascinujícím zážitkem je i samotná krajina. Nekonečné travnaté pláně oživují exotické siluety akácií, líně se tu vinou řeky Mara a Talek, palčivé africké slunce zvysoka pálí na vybělené kostry především pakoňů a zeber, kteří padli za oběť šelmám.

Právě pakoně a zebry jsou v Masai Mara nejhojnějším živočišným druhem vůbec. Ostatně jsou to také oni, kteří park skutečně proslavili. Každoročně mezi Masai Mara a Serengeti migruje ve snaze najít čerstvou trávu a vodu půldruhého milionu pakoňů hřivnatých a půl milionu zeber. Od června do července se nekonečná stáda přesunují ze Serengeti do Masai Mara, zpátky se pak navrací v polovině října. Migrace je skutečně mimořádným zážitkem jak z hlediska elegance, tak krutosti. Se stádem samozřejmě táhnou i predátoři, kteří útočí na nejslabší kusy a mají tak zajištěnou potravu. Při přechodu přes vodní toky čekají na migrující zvířata hladoví krokodýli. Co nestačí spořádat šelmy, o to se postarají supi.

Ačkoli je migrace pakoňů a zeber zcela jistě tím nejznámějším a nejúžasnějším zážitkem Masai Mara, jde také o událost bezkonkurenčně nejvyhledávanější a nejnavštěvovanější. Ostatně místní rádi zdůrazňují, že zvlášť v poslední době je v Masai Mara o poznání víc turistů a vyhlídkových mikrobusů než migrujících zvířat. Pokud vám tedy skutečně při návštěvě Masai Mara jde především o pozorování zvířat, zcela určitě se vyplatí navštívit park v jiném období. Tehdy, kdy se ve snaze o zachycení fascinujícího divadla nebudete muset probíjet lesem fotoaparátů.

Převzato ze serveru: Ihned.cz - Bohuslav Dvořák

Výlety Keňa


Nabídka výletů z oblasti
MALINDI, WATAMU

WATAMU

WATAMU Blue safari classic - Celodenní výlet plný slunce a moře. Plavba lodí s proskleným dnem s možností koupání a šnorchlování v mořském parku Watamu. Místní podmořský svět je plný nádherných korálů a pestrobarevných ryb. Plavba k Mayungu s bílou písečnou pláží. Oběd na palubě nebo na pláži. Volný čas k relaxování a koupání.

V muslimské části města si prohlédnete několik mešit či místní trh. Budete mít možnosti nákupů (zastávka v dílně řezbářů a místním obchodě se suvenýry) a budete moci smlouvat a přivézt si tak nějakou krásnou vzpomínku na Keňu. Uděláte si lepší obrázek o životě zdejších obyvatel. Výlet je provázen česky hovořícím průvodcem

Marafa

ROBINSONŮV OSTROV A MARAFA Vzrušující celodenní výlet k opuštěným plážím Golden Beach s nádherně zlatavým pískem, v jejichž dunách se můžete procházet. Poté cesta k Robinsonovu ostrovu, kde vás čeká chutný oběd v podobě krabů, ryb, kokosové rýže a čerstvého ovoce. Po obědě vyrazíte k proslulé Ďáblově kuchyni, kde si užijete příjemnou procházku barvami hýřícím kaňonem při západu slunce.

ĎÁBLOVA KUCHYNĚ – MARAFA Tento působivý geologický útvar – propadlina – leží asi 35 km od Malindi, blízko vesničky Marafa. Jedná se o fascinující barevnou soustavu pískovcových roklí, která vznikla jako důsledek několik tisíciletí trvající eroze pískovcového hřebene. Odhalená skála vám ukáže obrovské množství barev. Nejkrásnější pohled na ni je při západu slunce. Doporučujeme sportovní obuv.

Gede

RUINY GEDE A DŽUNGLE ARABUKO SOKOKE Půldenní nebo celodenní výlet začíná cestou za poznáním ruin Gede, přes 300 let opuštěného svahilského města, jemuž dominuje palác s impozantním obloukovým vchodem. Zříceniny města Gede představují jednu z nejvýznamnějších památek na celém pobřeží Keni. Pralesem zarostlé pozůstatky jednotlivých staveb se rozprostírají v několika místech.

Město Gede bylo z neznámých důvodů opuštěno přibližně před třemi sty lety. Obklopuje ho hustá džungle Arabuko Sokoke, která ukrývá svět mnoha zázraků. Vedle vzácných druhů ptactva, savců a opic zde můžete narazit také na stáda buvolů a slonů.

MALINDI

MALINDI TOUR Krátká projížďka přístavním městem Malindy. Jelikož se jednalo o významný přístav, při své cestě do Indie se zde v roce 1498 zastavil i Vasco da Gama. Na paměť této události tu byl vztyčen pilíř, který stojí dodnes a jednou z oblíbených turistických atrakcí města.


CENÍK z oblasti MALINDI, WATAMU - cena za osobu

Ceny se líší případě odjezdu z Mombasy +40 USD, Diani Beach +55 USD

Počet dnů Program Cena v USD z Malindi
1 den pozorování delfínů, LAGUNA BLUE a WATAMU 90
1 den ROBINSON ISLAND 80
1 den ROBINSON ISLAND a kaňon MARAFA 110
1 den GEDE a kaňon MARAFA 80
1/2 dne GEDE a prohlídka MALINDI 60
1/2 dne kaňon MARAFA 60
1/2 dne prohlídka MALINDI a krokodýlí farma 60
1/2 dne ruiny Gede, obří baobab, Che Schale...zlata plaz, Robinson island a Marafa na vyžádání

Neváhejte nás kontaktovat s Vašimi dotazy, rádi Vám poradíme, odpovíme na všechny otázky.
V případě skupiny alespoň 4 lidí přípravíme výhodnou cenovou kalkulaci.

Nabídka výletů z oblasti
MOMBASA, DIANI BEACH

Wasini

WASINI ISLAND - Mořské safari v rezervaci Kisite Celodenní výlet vás zavede do mořského národního parku kolem ostrova Wasini v blízkosti hranice Keni s Tanzanií. Program zahrnuje výlet tradiční dřevěnou arabskou plachetnicí ke korálovým útesům v národním parku Kisite. Potápění se šnorchlem k pokladům korálového moře, během něhož budete mít při troše štěstí příležitost plavat i s delfíny a mořskými želvami.

Za příplatek lze vyzkoušet i potápění do hloubky 6 metrů se stlačeným vzduchem v doprovodu zkušených instruktorů. Následuje typický oběd ve vesnici na ostrově Wasini, během něhož ochutnáte například krabí maso. Po krátké prohlídce vesnice následuje návrat do Vašeho hotelu.

Shimba

Národní park SHIMBA HILLS Asi jen 30 km od Mombasy se nachází národní park Shimba Hills, který je z našich hotelů velmi rychle a pohodlně dostupný. Jde o nejmenší národní park v Keni situovaný v pahorkatině jen necelých 400 metrů nad mořem. Přesto je zde o poznání chladněji než na vlhkém a horkém pobřeží. K vidění zde jsou zejména antilopy, sloni a buvoli. Při troše štěstí lze pozorovat i zebry a žirafy.

Doporučit lze klientům, kteří preferují rychlé, krátké a pohodlné seznámení s africkou přírodou během jednoho dne. Nástup na safari v 6:30 návrat po 20 hod. Haller Park

HALLER PARK - ZOO Africa, dříve známý jako Bamburi Nature Trail, byl uměle vytvořenou rezervací, který získal ocenění Global 500 Roll of Honor za Program ochrany životního prostředí Organizace spojených národů a dnes je tato malá rezervace na severním pobřeží Mombasy vzorem pro další rekultivační projekty.
Kdysi vápencové lomy, jsou nyní prosperujícím ekosystém lesů, pastvin a rybníků s turistickými stezkami pro prohlídku zvířat, jako je hroch, žirafa, antilopa, buvol a menší savci, stejně jako druhy ptáků, jako je orel, čáp, ledňáček, ibis, sova, volavka, a mnoho dalších. Součástí parku jsou herní útočiště, rybářská farma, krokodýlová pera, krmení žiraf z ruky a palmové zahrady.

Mombasa

MOMBASA TOUR - Prohlídka vás přivede do města Mombasa, druhého největšího města v Keni.
Mombasa je tropické, nízkopodlažné město s asymetrickými ulicemi, lehkým tempem a rozmanitou a zajímavou populací. Jedná se převážně o svahilské město a ženy mohou být viděny v chatrčích v tmavých bui-bui nebo zabalené do brilantního vícebarevného kanga. Mombasa je také přístav a obchodní centrum a má dlouhou a složitou historii. Projděte ulicemi Starého Města až do Starého přístavu. Staré město je bludiště úzkých uliček, mešit a přeplněných budov, některé s působivými vyřezávanými dveřmi nebo složitými balkony.

CENÍK z oblasti MOMBASA, DIANA BEACH - cena za osobu

ceny se mohou lišit v případě odjezdu z Malindi +40 USD

Počet dnů Program Cena v USD z Mombasy
1 den Safari - SHIMBA HILLS 170
1 den pozorování delfínů, WASINI ISLAND 110
1 den MOMBASA tour + HALLER PARK 80
1/2 dne MOMBASA tour 50
1/2 dne HALLER PARK - Africa ZOO 50

Neváhejte nás kontaktovat s Vašimi dotazy, rádi Vám poradíme, odpovíme na všechny otázky.
V případě skupiny alespoň 4 lidí přípravíme výhodnou cenovou kalkulaci.

Kontakt


Adresa

Nicholas Kalume Nzai
PO BOX 5847 – 8200
CODE 80200 Malindi

Telefon, WhatsAPP

Nicholas Kalume +254 726 452 655

Martin Kněžek +420 733 64 53 53

Facebook

Kenya-safari.net

Poslat zprávu na messenger

E-mail

info@kenya-safari.net logo Kenya-safari.net

Bankovní spojení

Číslo účtu: 1181768616
Majitel účtu: Nicholas Kalume Nzai
Swift kód: KCBLKENX
Kód banky: 01
Název banky: Kenya Commercial bank, Malindi Branch

Western Union služba

Jméno : NICHOLAS KALUME NZAI
Tel. číslo:+254 726 452 655

Nejbližší pobočka:
...agent-locator.html