Kenya-Safari.net Ceník Kontakt Fotogalerie

Recenze


Původní web s recezema od našich klientů: http://www.safari-kenya.wbs.cz/

 www.kenya-safari.net - powered by MGB OpenSource Guestbook

Recenze - Nicholas Nzai

Krásný dobrý den všem cestovatelům, chtěla jsem moc poprosit, jestli byste nenapsali recenzi Nicholasovi na naše webové stránky, pokud jste byli na dovolené v Keni s jeho průvodcovstvím spokojeni a najdete si chvilku na napsání recenze.
Je to důležité pro další cestovatele. Mějte se moc hezky a děkuji.

44 Entries on 2 pages


   1   
44. Irena Danchová od Praha
16.04.2023, 17:46
Dvoudenní safari bylo úžasné. Moc děkujeme za krásný zážitek. Vše bylo perfektně naplánováno. Náš česky mluvící průvodce a řidič nám splnili sen. Chtěli jsme vidět lva a oni se snažili, aby nám toto mohli splnit. Zážitek na cely život, když jsme viděli malá lvíčátka. Vše bylo úplně bez chybičky. Taktéž návštěva Mombasy a Haller parku byla úžasná.. Opravdu doporuWe will definitely write a review. everything was really greatčuji, protože pro nás to byl neskutečný zážitek s úžasnými lidmi. Moc děkujeme
Email to Irena Danchová
43. Silvie Sobková od Dolní Benešov
24.03.2023, 14:02
Na konci února jsem byla s rodinou na 2-denní Safari - TsavoEast. Safari jsem objednávala v ČR a měla jsem trochu obavy, zda to klapne. Vše ale dopadlo nad naše očekávání, komunikace, organizace, ubytování i samotné Safari bylo úžasné. Můžeme jen doporučit, je na ně spolehnutí. Děkujeme za krásný zážitek
Email to Silvie Sobková
42. Peter od Nitra
18.02.2023, 18:31
Pana Martina Kněžeka vrelo odporucam. V dnoch 15.2.-16.2.2023 sme navstivili Tsavo East Park a nas vylet bol uzasny...
A sprievodca Philip ani nehovoriac.Vylet predcil nase ocakavania. V pripade, ze budete zvazovat vylet so 100% istotou zvolte spolupracu s panom Martinom a jeho timom.
Email to Peter
41. Ondra a Monika od Liberec
09.01.2023, 19:16
V termínu 12.-26.11.2022 jsme si společně s přítelem splnili náš životní sen. Nemohli jsme si k tomu vybrat lepší cestovní společnost než právě tuto.
Program byl důkladně naplánovaný do sebemenšího detailu, a také proto jsme během návštěv safari (Lake Naivasha, Hells gate, Masai Mara, Nakuru a Amboseli) viděli více zvířat než jsme si vůbec kdy vysnili, k čemuž přispěl také náš řidič džípu, bývalý ranger, který věděl přesně co dělá, kde zvířata najít, a co si k nim může dovolit.
Druhou část naší dovolené jsme strávili přímo u moře v oblasti Watamu. Dokonale bílé pláže byli jen třešničkou na dortu, protože tato oblast je ideální pro výlety do okolí jako jsou ruiny Gede nebo Marafa.
Už teď víme, že se jednou budeme chtít vrátit a přesně víme, na koho se opět obrátíme. Bylo to luxusní.
Moc děkujeme Martinovi Kněžkovi a Nikolasovi
Email to Ondra a Monika
40. Michaela Dittrichová
17.12.2022, 08:55
Byla jsem v Keni poprvé a byla jsem velmi mile překvapená přístupem našeho průvodce Nicholase a jeho řidiče Bambina. Navštívila jsem národní parky Nakuru, Naivasha, Masai Mara a Amboseli. Viděla jsem spoustu nádherných zvířat a bydlela v krásných hotelech uprostřed přírody. Potom jsme odjeli na pobřeží do Watamu, kde jsme s Nicholasem absolvovali výlety na Robinson Island, do Gede a kaňonu Marafa na západ slunce a krásný výlet byl i do Mida Creek v mangrovníkových porostech. Poslední 2 dny jsem byla ubytovaná na doporučení pana Kněžka v krásném apartmánu přímo u moře v Mombase, navštívili jsme Haller park, který stojí určitě za návštěvu a portugalskou pevnost Jesus Fort. Dovolená v Keni byla úžasná, pan Martin Kněžek mi naplánoval báječnou dovolenou s nepopsatelnými zážitky, chtěla bych mu tímto poděkovat a Nicholasovi také a doporučit jejich služby dalším turistům. Míša
Email to Michaela Dittrichová
39. Martin
03.10.2022, 19:35
Měl jsem zájem o 3 denní safari v Masai Mara a pak Tsavo East a Amboseli. Nejdříve jsem komunikoval přes Facebook s Martinem Kněžkem, od kterého se mi dostávalo rychlých a vyčerpávajících odpovědí a pak následně přímo s Nicholasem z Malindy, se kterým byla perfektní domluva. Nakonec jsem se s nimi domluvil na Tsavo East a Amboseli, protože Masai Mara je pro ně trochu z ruky, operují z Malindy, popř. Mombasy. Nicholas mě dokonce vyzvedl u ruin Gede, které jsem cestou do Malindy navštívil a pak jsme večer zašli na místní tancovačku... skvělý a srdečný člověk, který se opravdu stará a zajímá o zákazníky a průběžně je s nimi v kontaktu! Samotné safari bylo perfektní a předčilo očekávání jak pro parky a zvířata samotné, tak ubytování i partu lidí a průvodce, a to dokonce více než jsem zažil v proslulé Masai Mara s jiným pořadatelem. Ostatně už samotná internetová prezentace se všemi možnými informacemi je na africké poměry výjimečná. Rozhodně mohu doporučit.
Email to Martin
38. Soňa od Praha
30.06.2022, 20:58
Po návratu z dovolené bych ráda poděkovala celému týmu kenya - safari za organizaci 3 denního safari Tsawo + Amboseli. Výhodou byla komunikace s panem Martinem v českém jazyce, který nám dokázal ochotně se vším pomoci. Výborné byly i služby našeho průvodce a současně řidiče Bambina. Ten
byl v obou NP jako doma a ukázal nám spoustu zvířat. Děkuji za krásné zážitky a všem, kteří se teprve na safari chystáte, agenturu vřele doporučuji.
Sońa
Email to Soňa
37. Pavel Ošusky
18.04.2022, 16:30
Dobrý den, díky vašemu průvodci Salimovi, jsme zažili spousty neuvěřitelných zážitků, včetně setkání se lvi, leopardy a slony. Ubytování a veškerý servis byl perfektně sladěn s našimi cestovatelskými plány. Příště si snad už nebudeme muset projít zpátečními PCR testy a procedůrou v místní nemocnici...Vřele doporučuji Kenya Safari. Pavel
Email to Pavel Ošusky
36. Pavel Ošusky
18.04.2022, 16:29
Dĕkujeme za pomoc s organizací výletu. Vše klaplo na 100%.
Email to Pavel Ošusky
35. Zdeněk Šenberk
08.04.2022, 14:08
Na konci března 2022 jsme strávili s naším skvělým průvodcem Robertem a neméně skvělým řidičem (jeho svahilské jméno jsem si bohužel nezapamatoval) 3 nezapomenutelné dny v parku Taita Hills a Tsavo West. Oba se o nás starali úplně báječně, Robert mluví skvěle česky a je velmi zábavný, řidič je neuvěřitelně skvělý stopař. Díky nim jsme viděli mnoho zvířat, zažili úžasnou vycházku s Masajem a prožili mnoho zábavy. Ubytování v obou parcích bylo také perfektní. Byly to prostě 3 nezapomenutelné dny. Dále jsme s Nicholasem jeli na 2 výlety (Marafa, blue safari) a vše proběhlo skvěle a zcela dle domluvy. Moc děkujeme.
Email to Zdeněk Šenberk
34. Anna
06.03.2022, 08:56
V únoru jsme podnikly s mamkou 4denní safari (Amboseli, Tsavo East/West),výlet byl skvěle naplánovaný Martinem z ČR a Nicholasem z Keni. Celé safari bylo neskutečný zážitek. Viděly jsme spoustu zvířat, počasí nám přálo, ubytování přímo v národních parcích s naprosto dokonalými výhledy nás okouzlilo stejně jako celá Keňa.Velký dík patří řidiči Mohamedovi, který se o nás dobře staral a vždy se snažil nám toho ukázat co nejvíce.
Pokud uvažujete o safari v Keni, rozhodně doporučujeme využít služeb Martina a Nicholase.
Email to Anna
33. Marie Šebelová od Praha
09.11.2021, 13:43
Na přelomu října a listopadu 2021 jsme se vydali na 8 dní na safari do NP Masai Mara, NP Nakuru, NP Amboseli a NP Tsavo East. Safari jsme naplánovali s Martinem v České republice. Následně Martin vše předal Nicolasovi, který na nás v Nairobi čekal na letišti, kde začalo naše putování. Byli jsme 2 rodiny, takže jsme měli dva Jeepy. Jeden řídil skvělý řidič a průvodce Salim a měl k ruce syna Saida, druhému šéfoval průvodce Robert a jeep řídil Babu Kazim. Safari v národních parcích a veškeré aktivity kolem byly díky skvělému Salimovi, Robertovi, ale i Babu a Saidovi úplně úžasné. Každý den odpoledne jsme se dozvěděli přesný plán na další den a vše klapalo jak na drátkách. V národních parcích jsme díky obrovským zkušenostem Salima viděli velké, ale opravdu velké množství zvířat! Vždy jsme byli tam, kde jsem být měli! Ráda bych poděkovala za úžasné safari, které nemělo chybu! V průběhu 8 dní se o nás všichni maximálně starali a vždy vyslyšeli všechny naše prosby.
Pokud kdokoliv z vás plánuje cestovat s "Kenya-safari.net", tak je mohu doporučit, všichni jsou skvělí!!! Na místě jednoznačně doporučuji služby řidiče a průvodce v jedné osobě Salima. Salim je nejlepší
Email to Marie Šebelová
32. Brigita Svoreňová
09.11.2021, 11:09
V září jsme s manželem absolvovali dovolenou v Keni s vaší cestovkou. Po svých zkušenostech Vás doporučuji, kde se dá. Od počátku do konce byl náš pobyt v Keni plný neskutečných a nádherných zážitků. Safari bylo díky našemu průvodci Salimovi splnění mého snu. V Keni jsme potkali mnoho lidí, díky kterým se mi tato země vryla do srdce. Ráda bych touto cestou poděkovala jak samotné cestovce (Nicolas, Knežkovi), tak průvodci Salimovi a jeho synovi a Nicolasem doporučenému Emanuelovi a Saidovi.
V Malindi jsme také navštívili dětské centrum. Člověk si zde uvědomí opravdové hodnoty a smysl života.
Děkuji vám za nádherný zážitek. Zcela jistě se zde budu chtít vrátit.
Email to Brigita Svoreňová
31. Míša a Eva
03.10.2021, 09:42
Je tomu pár dní, co nás náš skvělý řidič Salim odvezl na Diani Beach. Máme za sebou krásných šest dní na Safari. Navštívily jsme NP Nakuru, jezero Naivasha, NP Amboseli a Tsavo East. S výběrem ubytování jsme byly 100% spokojené. Krásné stany, které jenom podtrhují atmosféru toho, že je člověk uprostřed divočiny. Organizace i plánování bylo super, Nikolas a Martin jsou velmi flexibilní a se vším hned pomohou. Koho musíme ovšem určitě zmínit je Salim. Řidič, průvodce a skvělý člověk v jedné osobě. Svojí práci dělá skvěle. Vždy jsme se cítily plně informované o dalším programu. Jezdil s námi od brzkého rána po parku, aby nám mohl najít a ukázat všechna zvířata. Vždy jsme viděly zvířata z nejlepších pohledů, protože Salim a jeho syn mají oči, kterým nic neunikne. Splnil se nám náš sen. Byl to parádní adrenalin a přesto jsme se celou dobu cítily v bezpečí. Rozhodně můžeme jen doporučit !
Email to Míša a Eva
30. Irena Hyžíková
05.03.2020, 13:57
Krásný den všem cestovatelům do Keni, kteří plánují safari výlety. Včera jsme se vrátili z Keni (bohužel) a chtěli bychom aspoň touto cestou poděkovat týmu Kenya-Safari.net za krásné safari v Tsavu. Organizace celého výletu byla super. A především díky našemu průvodci Robertovi, který umí velice dobře česky, je přátelský a hodně nám vyprávěl jak o zvířatech, tak i o životě v Keni. Pan řidič to na těch cestách taky neměl jednoduché, ale zvládal to perfektně. Jediné, co nás mrzelo, bylo, že jsme jeli jen na 2 dny, zvířat jsme viděli dost, ale kdybych se ještě do Keni vypravila (což bych chtěla), tak na víc dní (nejlépe Massai Mara) a rozhodně s Robertem! Děkujeme!
Email to Irena Hyžíková
29. Tomáš Muller od Chomutov
10.02.2020, 08:16
Poděkování
Rádi bychom touto cestou poděkovali týmu Kenya –Safari.net za uskutečnění naší dovolené. Pomohli nám naší cestu naplánovat, zodpovědět spousty našich otázek a hlavně vše zrealizovat podle domluvy. Od příletu na letiště v Nairobi, kde se poprvé objevil problém a nedorazil jeden kufr, nám okamžitě řidič a náš průvodce Salim pomohl. Vše dopadlo výborně a za to moc děkujeme. Po vyřešení této situace nám začalo opravdové dobrodružství, které nám ukázalo zázraky přírody v podobě národní rezervace v Masai Mara. Od antilop, buvolů, pasoucích se zeber, hrdě se nosících žiraf, hrochů kontrolujících nás z vodní hladiny, stáda slonů, kteří nám přecházeli přes cestu, všem nám srdce v hrudi poskakovala nepopsatelnou radostí. Jeden z největších zážitků bylo pozorování spících lvů, hrajících si a škádlících se gepardů. Prostě nezapomenutelné zážitky. Ubytování a jídlo bylo zajištěno, vždy nás něčím mile překvapili, uvítací drink, eukalyptové mokré ubrousky či zpívající recepční. Národní park Nakuru a v něm nově zřízená svatyně nosorožců jediná svého druhu v Keni nám ukázala majestátnost tohoto zvířete. Dlouhé minuty jsme je sledovali a nemohli se vynadívat. Národní park Amboseli není největší svou rozlohou, ale vidina spatřit vrchol Kilimandžára by byl hřích minout. Stáli jsme jednou nohou i v Tanzánii, díky řidiči, který opravdu uměl najít i neviditelné a vše nám ukázat. Chceme zdůraznit výbornou práci řidiče, byl milý, ochotný a opravdu nás dovezl vždy, tam kam měl a hlavně bezpečně.
Po náročných dnech, ale neskonale štastní jsme odjeli do Watamu na pobřeží Indického oceánu. Tady bychom rádi vyzdvihli komunikaci s panem Martinem Kňěžkem přes WhatsApp o zpáteční cestě z Watamu na letiště Nairobi (transfer na letiště, ubytování), který pomohl se zajištěním, komunikovali jsme i s majitelem agentury, kterým je Nicholas Kalume. Nabídl nám možnost výletu na lodi, šnorchlování a vidět plavat delfíny. Zařídil nám i nakonec z Watamu samotný transfer na letiště v Mombase. Vše se povedlo, splnili jsme si sen, zažili jsme neskutečné věci a hlavně jsme všichni doma v pořádku.
Všem moc děkujeme a přejeme mnoho spokojených cestovatelů a doufáme, že i naše recenze dodá odvahu těm, kteří stále váhají a sami se přidáme k těm, kteří vaši agenturu budou jen nadále doporučovat.
Petr a Gabriela Kolaříkovi
Tomáš a Eva Mullerovi
Martin a Hana Kubelkovi
Email to Tomáš Muller
28. Jana Radoňová
19.01.2020, 19:14
Dobrý den,

Chtěla bych Vám strašně moc poděkovat za úžasně naplánované Safari, které jsme u Vás objednávali na poslední chvíli

Byli jsme moc spokojení jak s celou organizací, zážitky a v neposlední řadě s naším skvělým průvodcem a řidičem Saidem, který se snažil o to, abychom měli zážitky opravdu maximální

Původně jsme měli zaplacený výlet do Tsavo East a Amboseli, Said nás ale upozornil, že v Amboseli je bohužel stále dost vody a tak bychom měli nejspíš zkažený výlet. Proto navrhl, zda nechceme místo toho jet do Tsavo West, což byl báječný nápad a moc děkujeme za to, že jste nám umožnili narychlo změnit park a vyřešit ubytování. Mimochodem Ziwani Voyager byl naprosto úžasný Nejen krásné místo, neobvyklé bydlení ve stanech, ale velmi osobitý a milý přístup celého personálu. To souznění přírody s hotelem, který nebyl na náš vkus komerční ale naopak klidný, je nepopsatelné

Keňa jako taková nás dostala a přemýšlíme o brzkém návratu, tentokrát bychom rádi zavítali do zmíněného Amboseli nebo Masai Mara. Až bude dovolená aktuální, včas se na Vás obrátíme.

Ještě jednou mnohokrát děkujeme za splněný sen. Doporučuji každému alespoň jednou za život zažít to, co jsme měli možnost zažít my..

Přeji Vám mnoho osobních a pracovních úspěchů a budeme se těšit na další shledání!

Jana + Břetislav
Email to Jana Radoňová
27. Míša a Milan
27.09.2019, 17:41
Míša a Milan

... o pár řádků níže jsem slíbil ještě nějaká videa z naší dovolené v Keni. Kdo chcete zažít tyhle úžasné zážitky, obraťte se právě sem. Pokud budete mít jakýkoli dotaz, neptejte se mě, i když rád odpovím, ptejte se tady. S Nicholasem a jeho týmem jsme se prostě domluvili. Nic nebyl problém... a opravdu nebyl.
co se domluví, to platí....

https://www.youtube.com/watch?v=6MVfbX4SkBw
https://www.youtube.com/watch?v=xPXIP-euwL8
https://www.youtube.com/watch?v=A3YnKPZir00
https://www.youtube.com/watch?v=a9ybh3zJdMU
Email to Míša a Milan
26. Jana Němečková od Praha
18.09.2019, 15:03
Včera jsme se vrátili z naší dovolené z Keni a ačkoliv to byl můj třetí výlet do této země, neustále mě nepřestává udivovat..
Za krásné zážitky bychom s přítelem chtěli poděkovat našemu průvodci Robertovi, řidiči (bohužel si jeho jméno nepamatuji) a Denisovi, za zajištění perfektní transferu na safari. Díky nim byly naše zážitky prostě skvělé. Robert je výborný průvodce a na náš vkus až příliš skromný. Na to, že se učil česky jen dva měsíce je neuvěřitelná jeho schopnost komunikace v našem jazyce..
Skutečně velké díky!!!!!
Současně bych chtěla poděkovat všem kdo nám umožnili výlet za delfíny a šnorchlováni dne 12.9 . (jména opět nevím- bohužel). Jak "servis" na lodi, tak transfer byl super. Zejména řidič má náš hluboký obdiv - doprava přes Mombasu je absolutně mimo naše řidičské schopnosti i vnímaní dopravního ruchu.. Konečně jsme pochopila rady MZV, které důrazně nedoporučují si půjčit auto v Keni.
Ještě jednou velké díky všem !!!!!
Jana + Lubomír
Email to Jana Němečková
25. Miroslav Liška od Vyškov
14.09.2019, 09:03
Je 14.9.2019 a my čekáme v hotelove recepci na odjezd domů. Navštívili jsme pouze Tsavo East na jednu noc, ale i tak to byl nejkrásnější zážitek z celé dovolené. Pan Knezek nám vyšel ve všem vstříc, přijel pro nás Robert, který nás i s řidičem příjemné o všem na cestě informoval a bylo vidět, že se stále zdokonaluje v češtině. Viděli jsme opravdu zvířata, která žijí v jejich přirozeném prostředí. Snažili se i zvířata v rezervaci hledat a když jsem řekl,že jsme neviděli lví, tak jsme jeli hledat lví, což se brzy povedlo a video i fotky lví rodinky jsou nádherné. Za všechno noc děkujeme a můžu plně doporučit určitě jakoukoliv nabídku Safari od Knezkovych. Liškovi.
Email to Miroslav Liška
24. Tomáš Martínek od Bruntál
02.08.2019, 20:26
Před týdnem jsme se vrátili z krásné dovolené v Keni. K jejímu zdárnému průběhu přispěl i Nicholas se svým týmem, který nám zprostředkoval dvoudenní safari a jednodenní lodní plavbu na ostrov Wasini se šnorchlováním. Tyto výlety jsme si vybrali již několik měsíců předem na základě kladných referencí na této webové stránce. Komunikace prostřednictvím paní Martiny Kněžkové byla prvotřídní - na naše dotazy a požadavky odpovídala téměř ihned, nabídka pro celou rodinu byla oproti informacím CK daleko výhodnější za naprosto stejný rozsah služeb. Na safari nás doprovázel Robert, jehož snaha o komunikaci v českém jazyce, který se rozhodl nadále studovat, byla velice milá …
Chtěl bych proto poděkovat všem za krásné zážitky a popřát mnoho dalších spokojených cestovatelů.
Email to Tomáš Martínek
23. Míša a Milan
08.07.2019, 18:59
O pár řádků níže jsem psala moje žena o spokojenosti s Nicholasem a Salimem našich průvodcích. Moje recenze bude trošičku jiná.
Co jsme zažili byla fantazie.... konec konců podívejte se sami ....

https://www.youtube.com/watch?v=6MVfbX4SkBw

pod mým jménem bude na youtube více videí, která vznikli díky oběma klukům.

Nezbývá víc než.... DĚKUJEME
Email to Míša a Milan
22. Petr
28.02.2019, 10:19
Uteklo pár dní od našeho návratu z ráje pro každého človíčka, který zatouží po tom vidět zvířata v jejich co nejvíce přirozeném prostředí. Ještě nevyprchalo naše nadšení ani všechna splněná očekávání a asi to bude nějakou chvíli trvat, než člověk vstřebá vše, co mohl díky Vám vidět na vlastní oči. Již od začátku se naše plány zřejmě trochu lišily od všech ostatních a pro Vás běžných přání. Délka pobytu, trasa a množství navštívených parků zřejmě běžný turista nepožaduje. O to větší překvapení vyvolala realizace, cena a vše okolo naší cesty. Nikdo z nás nedoufal, že vše se odehraje v naprostém souladu s požadavky nás všech. Bohužel nelze popsat vše, 9 dní po safari bylo vyčerpávající a neskutečně krásné dobrodružství, každý park má své kouzlo a každý je trochu jiný, pro nás snad ty nejvzdálenější od civilizace patřily mezi ty nejhezčí. Nic z toho co jsme zažily, by se neodehrálo bez pomoci Martiny Kněžkové, dokonalého naplánování Nicholasem a bez absolutně špičkových služeb, které nemají obdoby našeho průvodce a řidiče v jedné osobě Salima.
Slovy nelze vyjádřit dík za splněná přání a sny .
Každému bych rád vřele doporučil tyto služby. Děkujeme Petr a spol.
Email to Petr
21. Kristina Rusnakova
27.01.2019, 14:29
Ahoj všetkým cestovateľom. Dnes sme sa vrátili s krásnej dovolenky v Keni. Boli sme ubytovaní v hoteli Amani Tiwi Beach je to hotel pekny ale už starší ale to je Afrika a treba sa nato pripraviť. Zato jedlo bolo super a nádherná pláž a bazén bol ozaj velký.Nakolko som bola teraz v Keni druhí krat urcite som chcela navštíviť opäť safari a to jedine s Nicholasom super sprievodca vsetko som s ním vybavila už zo Slovenska dohodli sme stretnutie v hoteli na presní dátum bol spoľahlivý prišiel nikde nebol žiadny problem. Na safari sme boli dva dni a bolo to nádherne ubytovaní sme boli priamo v národnom parku s postele sme videli ako chodia zvieratá k napájadlám jednoznačne odporúčam safari na dva dni minimálne videli sme všetky zvieratá čo tam žijú a dokonca sme mali šťastie na nespočetné stretnutia s levmi je to proste nadhera treba urcite vyskúšať a ked na safari urcite s Nicholasom týmto mu chceme poďakovať za vsetko co sme s ním zažili je to človek s ktorým je naozaj zábava a urcite odporúčam aj iné výlety ktoré ma v ponuke taktiež sme vyskúšali
Email to Kristina Rusnakova
20. Míša a Milan
26.12.2018, 05:41
Recenzia 11/2018

Před týdnem jsme se s manželem vrátili z Keni a musím uznat, byla to nádherná dovolená. S Nicholasem jsme měli domluvené Safari na 5 dnů a byly to úžasné dny )). Řidiče i průvodce v jedné osobě nám dělal Salim, který o přírodě a zvěři ví spoustu věcí. Byl bezedná studnice vědomostí o národních parcích, vše zařídil, domluvil k naší spokojenosti. Když jsme po návratu ze Safari na hotel mluvili s lidmi, kteří podobný výlet absolvovali s CK, co viděli, kde byli ubytovaní, byli jsme za Salima ještě raději. Cestovali jsme v NP Tsavo East, Amboseli, Tsavo West, Taita. Do NP jsme vyráželi brzo ráno a na večer, kdy jsou zvířata nejaktivnější, ale jednou jsme jeli i na noční Safari. Salim nám domluvil v Tsavo West pěší Safari s Masajem a to nemělo chybu, 2 hodiny jsme chodili po savaně a viděli zvířata zase jinak. Ubytování bylo vždy u napajedel, kam chodí zvířata pít ). Touto cestou bych chtěla Nicholasovi, který nám cestu domluvil, a Salimovi, který s námi výlet absolvoval, moc za vše poděkovat a dalším cestovatelům bez obav doporučit!!!!
Email to Míša a Milan
19. Zuzana Kubicova
26.12.2018, 05:41
Recenzia 09/2018

Pred dvoma týždňami sme sa s manželom vrátili z Kene. Doteraz sme navštívili veľa miest, veľa dovolenkových destinácii, ale Keňa nás úplne chytila za srdce. Je to prekrásne miesto, nádherné pláže a ľudia, ... boli úžasní. Všetci veľmi milí, usmievaví, vždy ochotní vo všetkom pomôcť. Pri plánovaní dovolenky bolo naším veľkým snom navštíviť Safari. Veď ísť do Kene a nenavštíviť toto miesto, akoby ste v Keni ani neboli Na nete sme čistou náhodou našli stránku, kde Nicholas ponúkal rôzne výlety. Kontaktovali sme ho a v priebehu krátkeho času sa nám ozval späť. Nicholas je veľmi milý človek, je s ním veľká sranda a zorganizovanie výletov hodnotím na 1*. Safari bolo úžasné, množstvo zvierat, príroda, hotel, v ktorom sme prespávali ..., nemám čo vytknúť. Všetko bolo dokonale zabezpečené. Ďalej návšteva Masai village, ktorá v nás zanechala veľký emocionálny zážitok. Taktiež sme navštívili ostrov Wasini, kde sme si užili krásny podmorský svet. Ešte raz by sme chceli poďakovať Nicholasovi za zorganizovanie úžasných výletov. Dlho budeme na ne spomínať a do Kene sa určite ešte neraz vrátime
Email to Zuzana Kubicova
18. Jitka Elis
26.12.2018, 05:40
Recenze pro Nicholase 06/2018

V červnu 2018 jsme společně s manželem navštívili Keňu. Navštívit tuto destinaci byl již dlouho náš sen. Ještě před odjezdem si manžel s Nicholasem domluvil safari a výlet na ostrov Wasini. Po příjezdu do Keni za námi ještě v ten den přijel Nicholas i se svým řidičem, kde s námi domluvil a vysvětlil nám podrobnosti. Domluva byla perfektní, Nicholas nám vše absolutně dopodrobna popsal a vše jak řekl, tak to také bylo. Třídenní safari jsme absolvovali s řidičem, který se jmenoval Kenya. Musím říct, že to byl absolutně nezapomenutelný zážitek a ještě dlouho na výlet budeme vzpomínat. Dále jsme navštívili ostrov Wasini, kde nás následně čekal tradiční oběd s prohlídkou vesnice. Dovolená v Keni předčila všechna naše očekávání a je tou nejkrásnější dovolenou, kterou jsme kdy absolvovali. Nutno však dodat, že tento fakt je jen a jen díky Nicholasovi, který nám zprostředkoval výlety, bez kterých by dovolená byla poloviční. Nejenže má oproti cestovním kancelářím výborné a výhodné ceny, je velmi ochotný, srdečný a vtipný a nic pro něj není problém, stejně tak pro všechny ostatní, kteří s ním spolupracují. Jsme mu za vše moc vděční a pokud se do Keni někdy vrátíme, určitě zkontaktujeme opět Nicholase.
Email to Jitka Elis
17. Iveta Březinová
26.12.2018, 05:39
Recenze Nicholas 03/2018

Absolvovat výlety s Nickem mohu všem jen doporučit. Domluva s ním je naprosto perfektní a vždy se snaží klientovi vyjít maximálně vstříc. Navíc umí trochu česky, tak je to i výhoda pro ty co moc anglicky nehovoří. J Ihned po příjezdu do Keni jsem se já a kamarádka sešly s Nicholasem. Přijel za námi na pláž k našemu hotelu. Tady jsme se domluvili na výletech, které chceme absolvovat a následně mu je i uhradili. Jednalo se celkem o 4 výlety. Domluva byla naprosto v pohodě. Vždy tak jak domluva zněla pro nás přesně na čas přijel ke vstupní bráně hotelu. Nemusíte se obávat, že uhradíte výlety a on se pak už neukáže. Je to člověk milý, dochvilný a velmi ochotný. Zkrátka je na něj opravdu spoleh. Navíc je super, že můžete poznávat Keňu s domorodcem, který Vám podá přesné informace o životě a ne jako delegát z cestovky, který ví mnohdy prd a ještě se u toho tváří velmi důležitě. Já jsem velmi ráda, že jsem měla možnost Nicholase poznat. Je to člověk s velkým srdcem, neustále se usmívá a číší z něj veselá nálada. Pokud se do Keni vrátím (což bych opravdu chtěla) tak se určitě obrátím zase na Nicholase. Kdo chce zažít parádní safari tak neváhejte. Je to naprostá paráda a doporučuji – Tsawo East a Amboseli. Ubytko je těžkej luxus a předčilo očekávání. Vůbec se mi od tam nechtělo zpět k moři. Prostě služby naprosto v pohodě. Další výlety jako Ďáblova kuchyně v Marafě a Watamu – delfíni, šnorchl, mangrovníky a oběd (gurmánský zážitek vč. langusty) se také moc povedly. Dále nás vzal Nick i do supermarketu nakoupit nějaké drobnosti domů a do fabriky kde ručně vyrábí různé suvenýry. Tohle bylo navíc mimo cenu za výlet. Tohle se u nás v ČR vážně stát nemůže, že by někdo jen tak něco udělal druhému pro radost nezištně. On je opravdu poklad. VŠEM DOPORUČUJI, NEVÁHEJTE A KEŇU SI UŽIJTE TAK JAKO MY!!!! Moc díky. S pozdravem Iveta Březinová
Email to Iveta Březinová
16. Michaela P
26.12.2018, 05:38
recenze výletů s Nicholasem 02/2018

Na přelomu února a března 2018 jsme se rozhodli splnit si svůj sen a navštívit Keňu. Dlouho jsme řešili, jak budeme absolvovat výlety, ale na základě recenzí na Nicholase, bylo rozhodnuto. A rozhodně to byla trefa do černého! Věděli jsme to už na letišti, kde ochota CK byla na bodu mrazu. Turisté, kteří přijeli s jinou cestovní kanceláří, dokonce říkali, že jim bylo dokonce doporučeno prožít výlety právě s místními. Nicholas je ověřený a spoustu Čechů využívá právě jeho služby, protože umí trošku česky, v ČR chvíli studoval. S Nicholasem jsme se hned první den domluvili na 4 výletech. Čekal na nás na pláži, jak jsme se předem domluvili (dá se s ním komunikovat přes e-mail, facebook nebo whatsup). Navštívili jsme s ním Ďáblovu kuchyni v Marafě, kde s námi kaňon prošel místní průvodce a všude ochotně čekal a fotil nás. Další výlet byl v Gede, kde jsme krmili opičky a prošli si ruiny města. Dále jsme absolvovali vodní výlet za delfíny ve Watamu včetně šnorchlování a oběda, a také se projeli mezi mangrovníky na kánoích. V Keni bylo ovšem třešničkou na dortu 3-denní safari do národních parků, a to Tsavo East a Amboseli. Ubytování bylo naprosto super a předčilo naše očekávání. Elektřina zde fungovala bez problému, bylo zde pokrytí signálu i Wi-Fi. Naši řidiči byli naprosto dochvilní a spolehliví. Kolikrát nám připadalo, že jim dělá větší radost objevit nějaké zvíře než nám. Byla to jak honba za pokladem. Když viděli naše rozzářené oči, byl to pro ně ještě větší instinkt najít nějaké další vzácné zvíře. Líbilo se nám hlavně to, že všichni byli strašně ochotní, všude nám zastavili, o všem ochotně vykládali, a když jsme třeba chtěli dát dětem bonbony nebo drobné dárky, ochotně nám zastavili. Určitě je možné navštívit i školu nebo místní továrnu, kde lze vidět, jak všechny dřevěné suvenýry se ručně vyrábí a to za hodně zajímavé ceny. Když se nám zadaří a pojedeme do Keni příště, určitě už nebudeme přemýšlet a vezmeme si s sebou na další honbu za zážitky opět Nicholase. Michaela Pacas
Email to Michaela P
15. Monika Grosmanová
26.12.2018, 05:38
Recenze Nicholas 02/2018

Zdravím všechny cestovatele, kteří chtějí navštívit Keňu a Safari, vrátili jsme se před týdnem z dovolené v Keni a úplně nás nadchla. V budoucnu se sem určitě vrátíme. Před odjezdem mi jedna známá dala kontakt na Nicholase, tak jsem se s ním domluvila přes Whats App a dali jsme si schůzku při příjezdu. Byli jsme s ním a Salimem na dvoudenním Safari. Nemělo to chybu, viděli jsme spoustu zvířat, měli jsme krásné ubytování ve Voi Safari Lodge. Cesta byla náročná, ale stálo to za to. Na další výlet jsme se vydali do ďáblovy kuchyně na Marafu, také doporučuji. Prošli jsme celým kaňonem s místním průvodcem a viděli nádherný západ slunce. Dále jsme navštívili Malindi, kde nás vzal Nicholas k sobě domů, dále do místní „ továrny“ na suvenýry, a pak do dětského domova. Měli jsme pro děti různé dárky, hračky, sešity, pastelky, fixy apod. a dále jsme na Nicholasovo doporučení dětem koupili jídlo, které potřebují nejvíce. Rozhodli jsme se s našimi kamarády dále dětskému domovu alespoň trochu pomáhat i z Čech. Jsme ve spojení s paní Martinou Kněžkovou, která nezištně dětem už pomáhá. Keňa je plná velice chudých, ale milých lidí, kteří mají radost z maličkostí, na které jsme my v Evropě už dávno zapomněli. Ještě jednou děkuji Nicholasovi a Salimovi za krásné zážitky, které nás velice obohatili. Monika Grosmanová, Jiří Grosman, Anna Folprechtová, Zdeněk Folprecht, Petra Švojgrová, Petr Švojgr
Email to Monika Grosmanová
   1