Kenya-Safari.net KDO JSEM RECENZE KEŇA INFO KONTAKT DĚTSKÝ DOMOV EN

NICHOLAS KALUME NZAI.


NICHOLAS KALUME NZAI.


Jmenuji se NICHOLAS KALUME NZAI.

NICHOLAS KALUME NZAI and MARTINA KNEZKOVA

Narodil jsem se v Malindi V Keni, kde jsem vystudoval střední školu THE KING DAVID  HIGH SCHOOL.

Ovládám plynule  svahilštinu, angličtinu, italštinu a francouzštinu, učím se češtinu.

V roce 2006 jsem po ukončení střední školy odletěl studovat češtinu  do České republiky - do Liberce, kde jsem 6 měsíců studoval češtinu pro cizince na univerzitě.

Cestovnímu ruchu se intenzivně věnuji celých 10 let. Za toto období jsem získal bohaté zkušenosti jako průvodce turistů na safari, na které se specializuji. Mám také velmi příjemné zkušenosti s českými turisty, které jsem si oblíbil. Mám od nich mnoho krásných recenzí ze společných  cest a výletů na safari.

   
NICHOLAS KALUME NZAI and tourist

Dokáži velmi rychle zareagovat na na vaši poptávku ohledně safari a výletů po Keni. Rád vám poradím a zařídím SAFARI podle vašeho přání. Můžete mě kontaktovat telefonicky přes messenger nebo na můj e-mail.

Protože neovládám plynule češtinu, můžete se obracet pro komunikaci v českém jazyce  na moji kamarádku Martinu Kněžkovou, která vám odpoví na všechny vaše dotazy a společně se mnou velmi rychle vyřídíme vaši poptávku ohledně safari, výletů  a dovolené v Keni.   

VÍTEJTE V KENI a budu velmi potěšen, když právě já budu moci být vaši osobním průvodcem  v mé krásné zemi  Keni.

Certikat KENYA
Certifikát platební karty

Proč navštívit právě Keňu??


wakamu

Keňa je nespoutaná divočina a krásné pláže s kokosovými palmami a bílým pískem.

Keňa je pojmenovaná podle nejvyšší hory Mount Kenya ( Kirinyaga – Hora bělosti).

Každý turista tu najde po čem touží. Při jedné cestě můžete poznat mnoho krás a tváří Keni najednou.

Ubytovat se můžete v krásných hotelích s africkou atmosférou na celém pobřeží, které lákají k celoročním příznivým plážovým radovánkám.

Keňa byla obdařena přírodními krásami- slunečními savanami, horami, korálovými útesy, krásnou přírodou. Je zde velký množství národních parků, kde můžete pozorovat volně žijící divoká zvířata.

Kdo má rád historii a města, může navštívit Mombasu, Nairobi , Malindi nebo vykopávky starého arabského města GEDE. Za návštěvu určitě stojí také kaňon MARAFA , který při východu a západu slunce hraje překrásnými barvami.

marafa

Ten, kdo rád objevuje podmořský svět , určitě musí navštívit podmořský národní park MARINE u Mombasy nebo WATAMU u Malindi.

Obyvatelé Keni jsou velmi mílí lidé, kteří budou v hotelových komplexech o vás pečovat s nebývalou úctou a láskou.

Denně uslyšíte svahilský pozdrav JAMBO – ahoj, HAKUNA MATATA ( žádný problém ) a POLE POLE – pomalu, nespěchej.

Do Keni se vypravte na exotické pláže a na safari do srdce divočiny. NEBUDETE LITOVAT a určitě se budete chtít někdy v budoucnu vrátit

Martina Kněžková

×

Výlety safari Keňa


Národní rezervace Masai Mara (letecky)

Masai Mara

Rozloha: 1510 km²

Založeno: 1974

Národní rezervace Masai Mara (psáno též Maasai Mara) je rozsáhlé chráněné území na jihozápadě Keni, která na jihu přechází v národní park Serengeti v Tanzanii.

Masai Mara

Název rezervace je po Masajích, původních obyvatelích této oblasti, a místní řece Mara. Rezervace je slavná díky každoročnímu stěhování kopytníků (zejm. pakoňů a zeber) mezi parky Masai Mara a Serengeti, které probíhá každé září a říjen; stěhování je tak rozsáhlé, že je nazýváno Velké stěhování.

Počet dnů Program Cena
2 dny Massai Mara 750 EUR
3 dny Massa Mara 950 EUR

Národní park Tsavo West, Tsavo Eest, Amboseli

Tsavo West (západní část): Jestli hodláte navštívit tento překrásný park, doporučuje se období ke konci dešťů, kdy se příroda celá zazelená. V ostatních měsících je Tsavo velmi prašné.

Tsavo

Tato část se vyznačuje nekonečnými stromovými savanami a celou řadou divokých zvířat. Nejvíce navštěvovaná zkultivovaná část je velmi dostupná z Nairobi a Mombasy. Jednou z hlavních atrakcí jsou vodní plochy nedaleko Kilanguni a Ngulia. Přilákají obzvlášť v období such stovky nejrůznějších druhů zvířat a ptactva.

Jestli jste milovníci krokodýlů nebo hrochů, měli byste navštívit prameny Mzima Sprints a okolí nádrže. Dříve tu byla zřízena podvodní pozorovatelna, aby turisté mohli sledovat hroší dovednosti a aktivity. Avšak toto mohutní savci se přesunuli ke vzdálenějšímu konci jezírka.

Na své přijdou i obdivovatelé jeskyní a obdivuhodných lávových proudů jako Shetani. Ale nedoporučuje se vydávat do jeskyní bez spolehlivých baterek doprovodu. Jako jinde se zde neustále potlačuje pytláctví. Kolem roku 1960 žilo v této oblasti 8 00 kusů nosorožce černého, ale vlivem pytláků se v 70. letech snížil počet o více než 90% a v roce 1980 zde žilo pouhých 100 kusů těchto vzácných zvířat. A pro tyto zvířata se vytvořil útulek asi pro 50 nosorožců černých, kteří se můžou volně pohybovat, aniž by se báli o svůj život. Uvnitř útulku Ngulia se lze může volně procházet. Vlastně nejde jen o nosorožce, ale byla zde největší populace slonů, ale ta byla téměř celá vydrancovaná pytláky. Pytláctví bylo potlačeno až do roku 1991.

Tsavo

Tsavo East (východní část) : Zvlněné pláně savany porostlé mohutnými baobaby jsou domovem obrovských stád ,,červených´´ slonů. Ale i tady se objevují ziskuchtiví pytláci.

Atrakcí parku je přehrada Aruba Dam postavená přes řeku Volta. Tato oblast není moc navštěvovaná turisty, takže tu můžete bez narušování pozorovat a fotografovat divoká zvířata. I tady je lávový proud, ale tentokrát největší na světě Yatta Plateau a okolo jsou skalní útvary vytvořené vodopády Luggards na řece Galana. Je zde monitorován vzácný druh antilop hirola, protože původní prostředí bylo zničeno nadměrným ničením pytláků.

 

Nabídka výletů do narodního parku
TSAVO EAST

Pro více informací klikněte na požadovaný výlet a vyplňte prosím poptávkový dotazník.
Počet dnů Program Cena
2 dny TSAVO EAST - cena za osobu (auto MAX 2 osoby) 340 EUR
2 dny Svatební cesta - cena za osobu (auto MAX 2 osoby) 340 EUR
4 dny TSAVO EAST - cena za osobu (auto MAX 4 osoby) 650 EUR
Amboseli

Amboseli - Amboseli National Park se rozkládá jihozápadním směrem od hlavního města Nairobi na úpatí Kilimandžára. Amboseli znamená v masajštině " místo kde je voda" . Amboseli je však většinou mimo deštivé období dosti suché místo. Nachází se však zde dva prameny vody, které jsou zásobeny podzemními vodami z tajícího sněhu z úbočí Kilimanžára.

Amboseli je po Masai Mara druhým nejpopulárnějším národním parkem v Keni a to především kvůli své poloze v blízkosti Kilimanjára a vcelku v dostupné vzdálenosti z hlavního města Nairobi. Vzhledem k nadmořské výšce kolem 1.100 m.n.m. je zde vcelku snesitelná teplota po celý rok.

Zasněžený vrcholek hory Kilimandjáro (5 985 m ) bývá často po většinu dne schován v mracích, nejvhodnější dobou pro jeho zahlédnutí bývá časně ráno.

Amboseli

Ze zvěře zde uvidíte většinou slony, pakoně, žirafy, impaly, zebry, hrochy a leopardy. Díky pramenům vody a jezeru je zde také rovněž k vidění vodní ptactvo jako pelikáni, orli a plameňáci. Nicméně co se týká množství zvěře nelze Amboseli srovnat s například Masai Mara a park je jak již bylo řečeno atraktivní především svou polohou pod Kilimanžárem a dobrou dostupností z Nairobi.

V okolí Amboseli žijí především Masajové jejichž vesnici můžete navštívit za menší poplatek, který by měl sloužit k podpoře jejich života v oblasti, protože vzhledem k státní preferenci života zvířat a národních parků jsou masajové vytlačováni na jejich okraj nebo zcela mimo jejich hranice a to z důvodů lovu zvěře nebo spásaní potravy jejich stády dobytka.

Nabídka výletů do narodního parku
TSAVO EAST a WEST, AMBOSELI

Pro více informací klikněte na požadovaný výlet a vyplňte prosím poptávkový dotazník.
Počet dnů Program Cena v EUR
1 den TSAVO EAST - cena za osobu (auto MAX 4 osoby) 200
2 dny TSAVO EAST - cena za osobu (auto MAX 4 osoby) 260
3 dny TSAVO EAST, AMBOSELI - Kilimandžáro - cena za osobu (auto MAX 4 osoby) 460
2 dny TSAVO EAST, TSAVO WEST a AMBOSELI - Kilimandžáro - cena za osobu (auto MAX 4 osoby) 460
4 dny TSAVO EAST, TSAVO WEST a AMBOSELI - Kilimandžáro - cena za osobu (auto MAX 4 osoby) 650
4 dny TSAVO EAST, TSAVO WEST , TAITA HILLS - cena za osobu (auto MAX 4 osoby) 650
2 dny TAITA HILLS and SAROVO SALTLIC - cena za osobu (auto MAX 4 osoby) 260

Fotogalerie ze safari Keňa


Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya
Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya
Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya
Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya
Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya
Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya
Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya
Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya Safari Kenya

Výlety Keňa


Nabídka výletů z oblasti
MALINDI, WATAMU, GEDE, MARAFA

WATAMU

WATAMU Blue safari classic - Celodenní výlet plný slunce a moře. Plavba lodí s proskleným dnem s možností koupání a šnorchlování v mořském parku Watamu. Místní podmořský svět je plný nádherných korálů a pestrobarevných ryb. Plavba k Mayungu s bílou písečnou pláží. Oběd na palubě nebo na pláži. Volný čas k relaxování a koupání.

V muslimské části města si prohlédnete několik mešit či místní trh. Budete mít možnosti nákupů (zastávka v dílně řezbářů a místním obchodě se suvenýry) a budete moci smlouvat a přivézt si tak nějakou krásnou vzpomínku na Keňu. Uděláte si lepší obrázek o životě zdejších obyvatel. Výlet je provázen česky hovořícím průvodcem

Marafa

ROBINSONŮV OSTROV A MARAFA Vzrušující celodenní výlet Land Roverem k opuštěným plážím Golden Beach s nádherně zlatavým pískem, v jejichž dunách se můžete procházet. Poté cesta k Robinsonovu ostrovu, kde vás čeká chutný oběd v podobě krabů, ryb, kokosové rýže a čerstvého ovoce. Po obědě vyrazíte k proslulé Ďáblově kuchyni, kde si užijete příjemnou procházku barvami hýřícím kaňonem při západu slunce.

ĎÁBLOVA KUCHYNĚ – MARAFA Tento působivý geologický útvar – propadlina – leží asi 35 km od Malindi, blízko vesničky Marafa. Jedná se o fascinující barevnou soustavu pískovcových roklí, která vznikla jako důsledek několik tisíciletí trvající eroze pískovcového hřebene. Odhalená skála vám ukáže obrovské množství barev. Nejkrásnější pohled na ni je při západu slunce. Doporučujeme sportovní obuv.

Gede

RUINY GEDE A DŽUNGLE ARABUKO SOKOKE Půldenní nebo celodenní výlet začíná cestou za poznáním ruin Gede, přes 300 let opuštěného svahilského města, jemuž dominuje palác s impozantním obloukovým vchodem. Zříceniny města Gede představují jednu z nejvýznamnějších památek na celém pobřeží Keni. Pralesem zarostlé pozůstatky jednotlivých staveb se rozprostírají v několika místech.

Město Gede bylo z neznámých důvodů opuštěno přibližně před třemi sty lety. Obklopuje ho hustá džungle Arabuko Sokoke, která ukrývá svět mnoha zázraků. Vedle vzácných druhů ptactva, savců a opic zde můžete narazit také na stáda buvolů a slonů.

MALINDI

MALINDI TOUR Krátká projížďka přístavním městem Malindy. Jelikož se jednalo o významný přístav, při své cestě do Indie se zde v roce 1498 zastavil i Vasco da Gama. Na paměť této události tu byl vztyčen pilíř, který stojí dodnes a jednou z oblíbených turistických atrakcí města.

CENÍK - cena za osobu
MALINDI, WATAMU, GEDE, MARAFA

Pro více informací klikněte na požadovaný výlet a vyplňte prosím poptávkový dotazník.
Počet dnů Program Cena v EUR
1 den pozorování delfínů, LAGUNA BLUE a WATAMU 80
1 den ROBINSON ISLAND 70
1 den ROBINSON ISLAND a kaňon MARAFA 100
1 den GEDE a kaňon MARAFA 70
1/2 dne GEDE a prohlídka MALINDI 50
1/2 dne kaňon MARAFA 50
1/2 dne prohlídka MALINDI a krokodýlí farma 50

Nabídka výletů z oblasti
DIANI BEACH

Wasini

WASINI ISLAND - Mořské safari v rezervaci Kisite Celodenní výlet vás zavede do mořského národního parku kolem ostrova Wasini v blízkosti hranice Keni s Tanzanií. Program zahrnuje výlet tradiční dřevěnou arabskou plachetnicí ke korálovým útesům v národním parku Kisite. Potápění se šnorchlem k pokladům korálového moře, během něhož budete mít při troše štěstí příležitost plavat i s delfíny a mořskými želvami.

Za příplatek lze vyzkoušet i potápění do hloubky 6 metrů se stlačeným vzduchem v doprovodu zkušených instruktorů. Následuje typický oběd ve vesnici na ostrově Wasini, během něhož ochutnáte například krabí maso. Po krátké prohlídce vesnice následuje návrat do Vašeho hotelu.

Shimba

Národní park Shimba Hills Asi jen 30 km od Mombasy se nachází národní park Shimba Hills, který je z našich hotelů velmi rychle a pohodlně dostupný. Jde o nejmenší národní park v Keni situovaný v pahorkatině jen necelých 400 metrů nad mořem. Přesto je zde o poznání chladněji než na vlhkém a horkém pobřeží. K vidění zde jsou zejména antilopy, sloni a buvoli. Při troše štěstí lze pozorovat i zebry a žirafy.

Doporučit lze klientům, kteří preferují rychlé, krátké a pohodlné seznámení s africkou přírodou.

CENÍK - cena za osobu

Pro více informací klikněte na požadovaný výlet a vyplňte prosím poptávkový dotazník.
Počet dnů Program Cena v EUR
1 den SHIMBA HILLS 150
1 den WASINI ISLAND 80
1 den MOMBASA tour 70

Recenze o NICHOLAS KALUME NZAI


Zdravím všechny cestovatele,
Z důvodů antispamové ochrany: Pokud budete chtít přidat renecenzi, napiště mi prosím na tento email: knezmar@seznam.cz
Děkujeme Martina a Martin

Recenze stránky:   Zpět 1 2 3 Další

Recenze Keňa

anonym | 30.11.2017 19:20:45 | IP: 79.98.---.---
S Nikolasem jsme podnikli výlet na 2denní safari. Byl to velký zážitek který předčil naše očekávání. Viděli jsme z blízka spoustu zvířat, bydleli v pokoji s výhledem na napajedla...krása. Po skvělých zkušenostech jsme se vydali ještě do Marafy a Gede, opět skvělá organizace. Nikolasovi nemůžeme nic vytknout, je to úžasný průvodce který
Vám zodpoví všechny otázky, je velmi vtipný a zábavný. Na Keňu budeme vzpomínat jako na jednu z vydařených dovolených.

Odesláno dne: December 2nd, 2017 (01:48:22pm) Martina a Honza

Safari, Marafa,Gede

S Nikolasem jsme podnikli 2denni výlet na safari a výlet do Marafy a Gede. Byli jsme maximálně spokojeni, vše proběhlo podle domluvy. Můžeme ho jen doporučit a podekovat. Nikolas Vám odpoví na všechny otázky, je velmi zábavný a přátelský. Dovolená v Keni je nezapomenutelna. Martina a Honza

Odesláno dne: November 30th, 2017 (07:03:42pm) Martina Karnikova

Krásna dovolenka v Keni

S Nicholasom sme absolvovali dva výlety a to Mombasu + Heller Park a dvojdňové safari Tsavo East. Pri zabezpečení každého výletu bol Nicholas spoľahlivý, splnil všetko, na čom sme sa dohodli a čo sme vopred naplánovali. <br>Veľkou výhodou je, že komunikuje v češtine, učí sa veľmi rýchlo, tak doporučujeme ľuďom, čo nevedia príliš dobre po anglicky. Ale ovláda samozrejme aj iné jazyky a to plynule po anglicky, francúzsky, taliansky a tiež aj svoj rodný jazyk svahilčinu. Vďaka Nicholasovi sme zažili nezabudnuteľnú dovolenku, kde nám ukázal čaro Kene.

Odesláno dne: November 14th, 2017 (06:02:14pm) Lucia (l.hluchova@gmail.com)

Safari

Chtěli by jsme poděkovat Nikolasovi za výlet na Marafu a dvou denní safari bylo to moc fajn. Vše co jsme si sním dohodli splnil vřele ho doporučujeme je moc spolehlivý díky

Odesláno dne: November 10th, 2017 (06:08:45pm) Šárka (cibulova.sarka@seznam.cz)

Úžasná Keňa :-)

Nicholas dokáže udělat z dovolené úžasný zážitek. Maximálně se nám věnoval, každý den nám vymýšlel možný program, bral nás na úžasná místa a hlavně byl naším skvělým průvodcem. Procestovali jsme hodně zemí, ale už jsme bohužel nenarazili na podobného místního průvodce, který by se nám takto věnoval. Myslím, že každý Čech je u Nicholase v dobrých rukách...

Odesláno dne: September 22nd, 2017 (11:07:51am) Josef
×

Poptávkový formulář


  1.  


Kontakt


Adresa

Nicholas Kalume Nzai
PO BOX 5847 – 8200
CODE 80200 Malindi

Nicholas mobile + WhatsAPP

+254 726 452 655

Facebook

Nicholas Nzai

Bankovní spojení

Číslo účtu: 1181768616
Majitel účtu: Nicholas Kalume Nzai
Swift kód: KCBLKENX
Kód banky: 01
Název banky: Kenya Commercial bank, Malindi Branch